Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

Żeby nam się dobrze mieszkało

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Żeby nam się dobrze mieszkało

Rozmiar tekstu

A

A

A

Poczucie bezpieczeństwa i komfortowe warunki to jedne z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Jak zapewnić mieszkańcom osiedli te podstawowe prawa? Co zrobić, aby życie w naszych osiedlach było przyjemne i bezpieczne?

Najważniejsi są ludzie. To oni wpływają na funkcjonowanie osiedla i na to, czy miejsce zamieszkania realizuje oczekiwania lokatorów. W dzisiejszych czasach administratorzy nowoczesnych osiedli stawiają sobie bardzo wysoko poprzeczkę w tej materii. Wiele osiedli jest monitorowanych, są otoczone harmonijnym ogrodzeniem, a wjazd na nie strzeże portier otwierający szlaban tylko dla osób upoważnionych. Niektóre spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty zatrudniają nawet firmy ochroniarskie patrolujące osiedla przez 24 godziny na dobę. Bezpieczeństwo to także dobre oświetlenie w nocy. Ważne, aby nie było ciemnych zaułków i miejsc, które mogą stać się oazą dla potencjalnego zagrożenia.

Poczucie bezpieczeństwa nie jest jednak jedynym warunkiem przyjemnego zamieszkiwania. Nasze otoczenie powinno być estetyczne, czyste, spokojne i ciche. Chociaż wiele osiedli posiada regulamin porządku domowego, który wyraźnie reguluje zasady współżycia pod kątem hałasu, to wciąż miewamy problemy z hałasem. Mieszkańcy często są zaskoczeni, spotykając się z protestami na głośną muzykę po dwudziestej drugiej lub hałaśliwy remont o nieodpowiedniej porze lub w dni wolne od pracy.

Kiedyś działała na osiedlu świetlica środowiskowa, która skupiała dzieci i młodzież mającą zamiłowanie do plastyki, muzyki, sportu, krótkofalarstwa, akwarystyki, fotografii i wycieczek rowerowych. Jednak po transformacji kapitałowo-własnościowej administracja osiedli stanęła przed koniecznością pozbycia się generującego wysokie koszty utrzymania budynku świetlicy oraz mocno ograniczyć działalność społeczno-wychowawczą. Obecnie działa już tylko Klub M-2, który organizuje różne inicjatywy, takie jak propagowanie turystyki rowerowej. Mimo tej sytuacji udało się zorganizować kilka cennych inicjatyw, z których Konkurs Balkonowy na trwałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez administratorów naszych osiedli. Niestety, pandemia i szeroko zakrojona termomodernizacja odebrała możliwość kontynuowania Konkursu.

Dla zapewnienia komfortowego mieszkania, ważne jest wygodne parkowanie. Jednakże, pojawia się tutaj pewien problem. Dawni projektanci blokowisk nie byli w stanie przewidzieć nagłego wzrostu liczby samochodów na drogach oraz faktu, że każda rodzina zamieszkująca spółdzielcze osiedla może posiadać co najmniej jeden samochód. Wąskie uliczki, chodniki, trawniki oraz każdy skrawek terenu nadający się do parkowania, są intensywnie oblegane. Dodatkowo, brak umiejętności empatii niektórych kierowców w stosunku do potrzeb współmieszkańców stanowi dodatkowy problem. Często widzimy niechlujnie zaparkowane samochody, które utrudniają przejazd lub chodzenie pieszym, a czasem nawet uniemożliwiają sąsiadowi zaparkowanie swojego auta. Problem ten często dotyczy nowych lokatorów, którzy potrzebują czasu, by poznać niepisane zasady parkowania, wypracowane przez lata przez innych mieszkańców. Najlepiej, kiedy nowi mieszkańcy są otwarci na szybką edukację, gorzej, kiedy to prowadzi do sąsiedzkich sporów.

Najczęściej pojawiającym się problemem dotyczącym czystości na osiedlu są gniazda śmietnikowe. Przyczyną tego stanu rzeczy może być zmiana administratora, który odpowiada za ogólną politykę odpadów. Kiedy poprzedni administrator to nadzorował to MSM, drzwi od śmietników były zamykane, a ilość śmieci podrzucana przez właścicieli okolicznych posesji i wokół gniazd była minimalna.

Maj 2023

 

06

CZE

2023

196

razy

czytano

12/435

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.