Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

Korzyści z termomodernizacji

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Korzyści z termomodernizacji

Rozmiar tekstu

A

A

A

Jedną z najwyższych pozycji w czynszu jest zaliczka na ogrzewanie. Co powoduje, że musimy aż tyle płacić za ciepło? Składa się na to wiele czynników; Nieskuteczna izolacja przegród zewnętrznych, nieszczelna stolarka drzwiowa i okienna i wysokie koszty dostarczenia ciepła do budynku. Najlepszym  sposobem na ograniczenie zużycia energii cieplnej jest wykonanie profesjonalnej termomodernizacji. 
Na czym to polega i jakie korzyści przynosi mieszkańcom?
Termomodernizacją są wszelkie prace, których celem jest zmniejszenie zapotrzebowania oraz zużycia energii cieplnej w danym obiekcie. W jej zakres wchodzą prace zmierzające do redukcji strat ciepła przez przegrody oraz wentylację, a także czynności związane z usprawnieniem lub wymianą niewydajnego i szkodliwego dla środowiska systemu grzewczego. 

Termomodernizacja w MSM


Zanim przystąpiono do ocieplenia zasobów należących do MSM przeprowadzono audyt energetyczny każdego budynku. Na jego podstawie udało się określić najbardziej opłacalne rozwiązania pod względem kosztów inwestycyjnych, oraz ustalić właściwą kolejność wykonywania prac. Audyt energetyczny pozwolił uniknąć zbędnych kosztów związanych np. z nadmiernymi nakładami związanymi z modernizacją elementów, które mają znikomy wpływ na efektywność energetyczną budynku.
Jakie są plusy?
1. Ocieplenie domu zapewnia oszczędność energii.
Ocieplone ściany zewnętrzne sprawiają, że koszty ogrzewania budynku mogą zmniejszyć się nawet o 40%! Dzięki ociepleniom zyskuje cała społeczność mieszkańców, bowiem zamawiane przez MSM w Ciepłowni moce ulegają zmniejszeniu i co za tym idzie, mniej zapłacimy za zamówione ciepło.
Łatwiej też dostosować się do norm, jakie powinny spełniać nowoczesne budynki, co przy obecnych naciskach na działania proekologiczne nie jest bez znaczenia.
2. Termomodernizacja zwiększa trwałość elewacji
Odpowiednie systemy ociepleń to inwestycja na lata. Zatrudnione przez MSM firmy dokonujące termomodernizacji dają długoletnią gwarancję na trwałość zainstalowanej przez siebie fasady. 
3. Możliwość zróżnicowania estetycznego całego osiedla.
W pięknym miejscu miło się mieszka. Już teraz widać, jak wiele zyskują nasze osiedla dzięki nowym, utrzymanym w spokojnej kolorystyce, elewacjom.
4. Dofinansowanie. 
Chyba jedną z najważniejszych korzyści jest dofinansowanie do termomodernizacji. Dzięki staraniom Zarządu MSM udało się pozyskać środki z projektu pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych będących w zasobach Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z wykorzystaniem instalacji OZE oraz inteligentnego Systemu Zarządzania Energią”, finansowanego ze środków Poddziałania 1.7.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim, Działania 1.7 Kompleksowa likwidacja niskiej emisji nfa terenie województwa śląskiego, osi priorytetowej I Zmniejszenie Emisyjności Gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
5. Korzyści dla środowiska
Są nie do przecenienia. Im mniej „pary idzie w gwizdek” tym lepiej. Uciekające wszelkimi nieszczelnościami ciepło jest nie tylko wymierną stratą dla mieszkańców, ale i poważnym obciążeniem dla wciąż ocieplającego się klimatu. Pracujące na najwyższych obrotach piece w domach jednorodzinnych czy wysilona wydajność elektrociepłowni przyczyniają się do powstawania smogu i narastania dolegliwości i poważnych chorób.
Czy są minusy?
Zapewne. Ale to raczej drobiazgi. Wielotygodniowa obecność hałaśliwych wiertarek, więcej samochodów i pracujących przez wiele godzin fachowców ocieplających nasze domy, wyjdzie nam na dobre. Zwłaszcza, kiedy zobaczymy w swoich opłatach znaczące wyhamowanie podwyżek opłat za ciepło, którego nam już nie zabraknie.

Termomodernizacja w MSM Projekt Fundusz Spójności

29

LIS

2021

324

razy

czytano

21/432

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.