Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

Rozmowa z sąsiadem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rozmowa z sąsiadem

Rozmiar tekstu

A

A

A

Rozmowa z naszym mieszkańcem
Rozpoczynamy dziś luźne rozmowy z naszymi mieszkańcami na różne tematy, którymi chcieliby się podzielić ze swoimi sąsiadami. Pierwszym naszym rozmówcą jest pan Czesław.
Nasz Dom - O czym chciałby Pan nam powiedzieć?
Pan Czesław - Myślę, że warto porozmawiać o atmosferze domowej, a właściwie o tym jaki wpływ ma na nią termomodernizacja.
Nasz Dom - a ma?
Pan Czesław- Ogromny. W domu jest sucho, ciepło i cicho. Zanim ocieplono blok, ściana szczytowa, a to jest największa ściana mojego dużego pokoju, zawsze była zimna. Dodatkowo ciągle było słychać hałasy z ulicy. Teraz jest ciepła, zawsze sucha i z zewnątrz nic nie słychać.
Nasz Dom - A sam proces termomodernizacji, czy był dla pana bardzo uciążliwy?
Pan Czesław - Nie wiem, jak dla innych, ale dla mnie nie. My, mieszkańcy bloku 49B mamy to szczęście, że prace wykonywali bardzo towarzyscy robotnicy. Byli to w większości Ukraińcy, a wśród nich przesympatyczna kobieta. Od rana słychać było wesołą muzyczkę, dość egzotyczną z mojego punktu widzenie, ale miłą dla ucha.
Nasz Dom - Byli otwarci na mieszkańców?
Pan Czesław - Tak. Dość szybko nawiązaliśmy znajomość i przyznam, że wraz z żoną staraliśmy się być dla nich pomocni w razie potrzeby. Może dlatego praca szła w dobrym tempie i widać było dbałość o szczegóły.
Nasz Dom - Jesteście Państwo wielokrotnymi laureatami konkursu na najładniejszą kompozycje roślinną. Jak termomodernizacja zmieniła wasz ogród?
Pan Czesław - Wymusiła na nas spore zmiany. Ze względu na zastosowanie kołnierza termicznego tuż przy ścianie budynku, musieliśmy usunąć wszystkie rośliny, które przeszkadzały w tym miejscu. Przesadziliśmy je, ale nie wszystkie się przyjęły. A propos, będzie w tym roku konkurs?
Nasz Dom - Chyba jeszcze nie uda się go przeprowadzić. Pandemia, termomodernizacja, a teraz wydarzenia na Ukrainie mocno pokrzyżowały plany w organizacji konkursu. Trudno też o reklamodawców, a i sponsor główny, jak dotąd, nie wyraził gotowości do współpracy. Może w przyszłym roku ruszymy z nowymi siłami i być może w nieco zmienionej formule.
Pan Czesław - I jeszcze jedno. W naszych blokach coraz więcej mieszka osób w starszym wieku. Czy Spółdzielnia mogłaby coś dla nich zrobić? Mam na myśli wstawienie dwóch ławeczek - tu, pod tym rozłożystym drzewem.Teraz, po modernizacji, kiedy bloki tak ładnie wyglądają, na pewno miło będzie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Nasz Dom - Zapewne da się coś z tym zrobić. Już nadajemy sprawie bieg. Póki co dziękujęmy za rozmowę.
Pan Czesław - Również dziękuję i w imieniu sąsiadów pozwolę sobie złożyć na ręce pani prezes Matysiewicz serdeczne podziękowania za termomodernizację bloków 49 a i b.
Redakcja Gazety Mieszkańców Nasz Dom zaprasza mieszkańców, którzy chcieliby się podzielić swoimi spostrzeżeniami, problemami, albo propozycjami mogącymi poprawić komfort zamieszkiwania w naszych zasobach.                                                                                       red.

01

KWI

2022

420

razy

czytano

19/435

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.