imieniny obchodzą: Bianka, Borys
poniedziałek, 10 sierpnia 2020
szukaj

Aktualności i ogłoszenia MSM
panel logowania
Wpisz swój login i hasło
Nie zostawiaj mieszkania bez opieki

Przez każde mieszkanie przechodzą różnego rodzaju instalacje. Jedne doprowadzają gaz, inne prąd, wodę czy media telekomunikacyjne. Jednak wszystkie mają tę wspólną cechę, że mogą ulec awarii. Co w sytuacji, kiedy do uszkodzonej instalacji nie mamy dostępu?

Mniejsza, jeśli idzie o prąd lub Internet czy telefon, gorzej kiedy awarii ulega instalacja gazowa lub wodociągowa. O ile zalanie sąsiadów może wiązać się z dużymi kosztami, to już awaria gazu stanowi bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Dlatego pracownicy administracji MSM uczulają mieszkańców, by dłuższe niezamieszkiwanie zgłosić do spółdzielni, a w informacji podać kontakt do osoby, która opiekuje się mieszkaniem w czasie naszej nieobecności. To bardzo ułatwi interwencję MSM w razie jakiejś awarii i pozwoli na uniknięcie wejścia do mieszkania będącego zagrożeniem pod nadzorem policji.

Nie zostawiaj mieszkania bez opieki! Pamiętaj, że są tam instalacje, których awaria może zagrozić wszystkim mieszkańcom!

 „Art. 61. 1. W razie awarii wywołującej szkodę lub zagrażającej bezpośrednio powstaniem szkody osoba korzystająca z lokalu jest obowiązana niezwłocznie udostępnić lokal w celu usunięcia awarii. Jeżeli osoba ta jest nieobecna lub odmawia udostępnienia lokalu, spółdzielnia ma prawo wejść do lokalu w obecności funkcjonariusza Policji, a gdy wymaga to pomocy straży pożarnej – także przy jej udziale.

Styczeń 2020 
Myszkowska Spółdzielnia
Mieszkaniowa
ul. 11-go Listopada 7, 42-300 Myszków
tel. (34) 313 13 48, tel. (34) 313 18 47
tel. (34) 313 50 80
e-mail: biuro@msm.jur.pl