imieniny obchodzą: Bianka, Borys
poniedziałek, 10 sierpnia 2020
szukaj

Aktualności i ogłoszenia MSM
panel logowania
Wpisz swój login i hasło
Zmarnowane miejsca parkingowe

Niemal przed każdym śmietnikiem wytyczono kilka metrów kwadratowych dla śmieciarek, które raz w tygodniu potrzebują pół godziny na opróżnienie boksów. W pozostały czas „zaiksowany” teren stoi pusty i jedynymi pojazdami korzystającymi z tego udogodnienia są samochody właścicieli prywatnych posesji, które mogą komfortowo zajechać, by podrzucić nam swoje śmieci.

W związku z tym Zarząd Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w porozumieniu z SANiKO zdecydował, że na każdym śmietniku zostanie wywieszona informacja w jakich dniach i w jakich godzinach miejsce przed śmietnikiem musi być udostępnione śmieciarkom. W pozostałe będzie traktowane jak zwykłe miejsce parkingowe do wykorzystania przez mieszkańców.

Nie rób drugiemu…

Problemy z parkowaniem spędzają sen z powiek nie tylko zarządcom nieruchomości. Zwłaszcza mieszkańcy bywają poirytowani ciasnotą przed blokami. Dodatkowym elementem rodzącym frustracje są zachowania rodzin, które posiadając jedno mieszkanie parkują przed blokiem dwa lub nawet więcej samochodów. Są mieszkańcy parkujący w miejscach położonych z dala od swoich mieszkań. Są i tacy, którzy przyjmując gości, pozwalają im na tarasowanie miejsc na co dzień zajmowanych przez sąsiadów. Są też osoby prowadzące działalność gospodarczą w zasobach MSM, których klienci odbierają miejsca naszym lokatorom. A przecież, przy odrobinie dobrej woli można zaparkować obce lub dodatkowe auto na ogólnodostępnym parkingu lub na obrzeżach osiedla. Ale do takich zachowani trzeba empatii i dobrego wychowania, o które to cechy coraz trudniej w naszym coraz bardziej samolubnym społeczeństwie.

Wraki

Kolejnym problemem są stojące miesiącami wraki samochodów. W niektórych miejscach stoją po kilka miesięcy, ale dopóki posiadają tablice rejestracyjne nie mogą być za wraki uznawane i nie można wymagać od ich właścicieli by je usunęli.

 
Myszkowska Spółdzielnia
Mieszkaniowa
ul. 11-go Listopada 7, 42-300 Myszków
tel. (34) 313 13 48, tel. (34) 313 18 47
tel. (34) 313 50 80
e-mail: biuro@msm.jur.pl