imieniny obchodzą: Bianka, Borys
poniedziałek, 10 sierpnia 2020
szukaj

Aktualności i ogłoszenia MSM
panel logowania
Wpisz swój login i hasło
Podrzucają nam śmieci, a my pokornie płacimy

Od przyszłego roku możemy spodziewać się sporego wzrostu kosztów utrzymania, dlatego cena za wywóz śmieci jest dla nas bardzo istotną pozycją w domowym budżecie. A jakim sposobem ceny wywozu mają być pod kontrolą, skoro wciąż podrzucają nam tony odpadów, za które płacimy bez mrugnięcia okiem?

Z informacji uzyskanej od zbulwersowanego mieszkańca wiemy, że robią to właściciele posesji prywatnych, którzy co prawda też są właścicielami mieszkań w naszych zasobach, ale wynajmują je innym lokatorom, a ci również produkują śmieci. Podobno jeden z takich właśnie właścicieli - regularnie, co poniedziałek podjeżdża swoim potężnym, luksusowym samochodem pod śmietnik przy bloku Sikorskiego 40 i wyładowuje potężne, niebieskie wory wypełnione po brzegi różnymi odpadami. Oczywiście mógłby u siebie zamówić dodatkowe pojemniki, ale musiałby za nie zapłacić, a tak - zapłacą mieszkańcy zasobów MSM. To samo dotyczy śmietnika przy Wyszyńskiego 16, Sucharskiego 74, 76 i na Spółdzielczej. To miejsca w które łatwo podjechać i wyładować kilogramy nieczystości, mebli, opon i co tam jeszcze nadaje się do wyrzucenia, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Od lat godzimy się na ten proceder i mimo starań MSM wciąż nie udaje się temu przeciwdziałać. Były plany zainstalowania monitoringu z inicjatywy MSM, ale pokrzyżowały je informacje z Urzędu, że to Urząd Miasta zainstaluje monitoring. Niestety, czas płynie. „Kukułki” śmieci podrzucają, a my pokornie płacimy.

Grudzień 2019 
Myszkowska Spółdzielnia
Mieszkaniowa
ul. 11-go Listopada 7, 42-300 Myszków
tel. (34) 313 13 48, tel. (34) 313 18 47
tel. (34) 313 50 80
e-mail: biuro@msm.jur.pl