Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

Podjęto Uchwały

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podjęto Uchwały

Rozmiar tekstu

A

A

A

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa podjęła Uchwały w następujących sprawach:

  1. Uchwała Nr 15/2023 w sprawie: podwyższenia opłaty na pokrycie kosztów eksploatacji garażyc (blaszaki), piwnic, dodatkowych zagospodarowanych korytarzy i dzierżawy gruntów.
  2. Uchwała Nr 9/2022 w sprawie: podwyższenia opłaty na pokrycie kosztów eksploatacji garaży
  3. Uchwała Nr 8/2022 w sprawie:ustalenia stwki najmu za lokale użytkowe i dzierżawę gruntów
  4. Uchwała Nr 7/2022 w sprawie: podwyższenia opłat na fundusz remontowy
  5. Uchwała Nr 6/2022 w sprawie: podwyższenia opłat za lokale mieszkalne

Dokumenty do wglądu w zakładce Akty prawne

lub pod tym linkiem https://www.msm.jur.pl/kategorie/akty-prawne 

 

Pierwsze Uchwały nowej Rady Nadzorczej

Nowa Rada Nadzorcza Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wnet po ukonstytuowaniu się rozpoczęła prace dotyczące finansowych zasad funkcjonowania naszej Spółdzielni. I tak, po trwających kilka miesięcy pracach w komisjach podjęto szereg kluczowych decyzji znajdujących odzwierciedlenie w podjętych Uchwałach.

Uchwała Nr 9/2022 z dnia 6 grudnia 2022 roku w sprawie podwyższenia opłaty na pokrycie kosztów eksploatacji garaży. Na mocy ustaleń Rady właściciele garaży zamieszkujący w zasobach MSM zapłacą 3.00 zł/m2 powierzchni garażu. Właściciele garaży niezamieszkujący naszych zasobów zapłacą nieco więcej, bo 3,20 zł/m2. Nowe opłaty najmniej dotkną właścicieli garaży wyodrębnionych, bo zapłacą tylko 2,30 zł/m2. Do wszystkich opłat należy doliczyć podatek VAT.

Kolejna Uchwała Nr 8/2022 z tego samego dnia dotyczyła ustalenia stawki najmu za lokale użytkowe i dzierżawę gruntów. Pisząc w uzasadnieniu, że podnosi się stawkę z powodu wzrostu podatku od nieruchomości i wzrostu płacy minimalnej, Rada ustaliła następujące opłaty;

  1. Lokale użytkowe dzierżawione na prowadzenie działalności gospodarczej – 11, 20 zł/m2
  2. Lokale użytkowe, własnościowe – 5.60 zł/m2
  3. Lokale użytkowe, dzierżawione w piwnicach 4,50 zł/m2

W paragrafie drugim Uchwały znalazły się zastrzeżenia dające Zarządowi prawo do regulowania wysokości opłat w określonych warunkach rynkowych. Szczegóły znajdą Państwo na stronie MSM www.msm.jur.pl w zakładce Akty prawne.

Uchwała Nr 7/2022 dotyczy podniesienia stawki na fundusz remontowy. W tej Uchwale Rada, powołując się na swoje uprawnienia wynikające ze Statutu MSM oraz uwzględniając wskaźnik wzrostu cen towarów i usług oraz rosnące ceny materiałów, roboczogodziny a także wzrost najniższego wynagrodzenia, zdecydowała się podwyższyć miesięczną opłatę na fundusz remontowy z kwoty 1,90zł/mna 2,20 zł/m2‑. Podane cen są kwotami netto.

Uchwała Nr 6/2022, jest chyba najważniejsza dla naszych mieszkańców, bo dotyczy podwyższenia opłat za lokale mieszkalne. Także i w tym przypadku Rada, uzasadniając swoją decyzję wzrostem kosztów, podnosi wysokość stawki eksploatacyjnej. Dla spółdzielczych praw do lokali mieszkalnych, których właściciele są członkami Spółdzielni ustalono kwotę 2.50 zł/m2 miesięcznie. Dla mieszkań wyodrębnionych, których właściciele są członkami Spółdzielni 2.45 zł/m2 miesięcznie, a dla niebędących członkami Spółdzielni 2.55 zł/m2 na miesiąc.

Ostatnia z publikowanych na naszej stronie internetowej Uchwał dotyczy podwyższenia opłat na pokrycie kosztów eksploatacyjnych garaży tzw. blaszaków, piwnic dodatkowych, zagospodarowanych korytarzy i dzierżawy gruntów. Wysokość opłaty na pokrycie kosztów eksploatacji garaży blaszaków ustalono na 30 zł miesięcznie netto. Stawka opłat za dodatkową piwnicę to teraz 2 zł/m2, a za zagospodarowany korytarz na cele mieszkaniowe tak, jak stawka eksploatacyjna mieszkania za 1 m2 powierzchni. Za prowadzenie działalności gospodarczej w mieszkaniu będzie trzeba zapłacić dwukrotność stawki opłaty eksploatacyjnej zgłoszonej powierzchni mieszkania plus VAT. Opłata za dzierżawę gruntów to teraz 9 zł/m2 powierzchni.

Wszystkie uchwały publikowane są na stronie internetowej Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej www.msm.jur.pl w zakładce akty prawne.

02

LUT

2023

290

razy

czytano

11/432

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.