Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

Place zabaw jak nowe i nowe

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Place zabaw jak nowe i nowe

Rozmiar tekstu

A

A

A

Każdego roku przeprowadzane są przeglądy stanu technicznego placów zabaw dla dzieci. Tam, gdzie wymaga tego sytuacja natychmiast wykonuje się naprawy. Uszkodzenia wynikają najczęściej z niewłaściwego użytkowania, ale są też skutkiem świadomego działania wandali.

Warunki atmosferyczne i czas sprawiły, że niektóre przyrządy aż prosiły się o gruntowny remont. Poważnej degradacji ulegają najczęściej elementy drewniane; Tu i ówdzie wyrwano deseczki z pomostu, rozchwiały się oparcia huśtawek, pojawiły dziury w podłodze na trapie z barierkami, a ze ścianki wspinaczkowej powyrywano występy. Chociaż wydaje się, że mechanizm karuzeli działa bez zarzutu, to jej wygląd raczej odstręcza od zabawy. Dlatego staraniem pracowników MSM przeprowadzono w ostatnich tygodniach gruntowne naprawy, wymiany części, a wiele urządzeń po prostu odnowiono .

Zestaw nr 18 Duża Forteca

Tak nazywa się najnowszy zestaw urządzeń dla dzieci wyprodukowany przez lidera w branży, firmę Aktiv z Plewisk, która od 1998 roku zajmuje się produkcją nowoczesnych placów zabaw dla dzieci. W jego skład wchodzi:
1.    Wieża 1150 x1, wieża 1400 x3, dach dwuspadowy x2,
2.    dach czterospadowy x1, schody z barierami1150 x1,
3.    trap z barierami 1150 x1, wejście linowe 1400 x1,
4.    wejście wspinaczkowe 1400 x1,
5.    rurka strażacka 1400 x1, pomost skośny x1,
6.    pomost prosty x1, tunel x1, zjeżdżalnia 1400 x1,
7.    bariera kółko – krzyżyk x1, bariera szczeblowa x3,
8.    zabudowa wieży x5, flaga x1,
9.    ścianka wspinaczkowa x1,
10.    kratownica linowa x1

Wymiary zestawu:
6,89m x 5,86m x 3,81m (dł. x szer. x wys.)
Zestaw przeszedł gruntowne kontrole i oceny. Posiada wszystkie wymagane przepisami atesty, zezwolenia i homologacje.
Od samego początku plac cieszy się wielkim powodzeniem wśród dzieci. To dowodzi, że dokonano właściwego wyboru z bogatej oferty Aktiv. Jedyny mankament to brak odpowiedniej ilości ławeczek dla rodziców, pod których opieką bawią się dzieci.

- To dopiero początek – mówi prezes MSM Elżbieta Matysiewicz – plac będzie jeszcze nieco rozbudowany. Będą nowe huśtawki, ważka i karuzela. Pomyślimy też o ławeczkach dla dorosłych.

Ławeczki, to zawsze gorący temat. Nie tylko w okolicach placów zabaw, ale także te przed klatkami schodowymi. To na nich odbywają się nocne libacje alkoholowe i to wokół nich walają się kompromitujące resztki tych zabaw. Nic dziwnego, że wśród mieszkańców są przeciwnicy instalowania ławeczek.
Zapraszamy na nowy plac zabaw za blokami przy ulicy Sikorskiego 20 i 22.
Szanujmy swoje

Kilka tysięcy złotych kosztuje certyfikat dopuszczający do użytku nasze place zabaw. Otrzymanie dokumentu poprzedzone jest kompleksową analizą uszkodzeń (z dokumentacją fotograficzną), a następnie dokonaniem napraw. Dopiero, kiedy urządzenia spełniają warunki dotyczące bezpieczeństwa mogą być używane. Tak jest co roku. Wydatki wciąż wzrastają, czego przyczyną jest najczęściej wandalizm szerzący się zwłaszcza wśród młodzieży, która przestała już bawić się w piaskownicy, a jeszcze całkiem nie wkroczyła w dorosłe życie. To właśnie ona bywa sprawczynią połamanych płotków, wyrwanych siedzisk karuzel czy pozrywanych łańcuchów huśtawek. Mieszkańcy są też świadkami, np. na placu „Sindbad” , kiedy imprezują dorośli. Pozostałościami są butelki po piwie, winie lub po innym alkoholu. Skutki takich rozrywek nie dają się długo na siebie czekać; zniszczone urządzenia na placu i akty wandalizmu na osiedlu.

Październik 2016

17

PAŹ

2016

151862

razy

czytano

85/428

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.