Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

30 lat na rowerze

Filtrowanie aktualności

data od

data do

30 lat na rowerze

Rozmiar tekstu

A

A

A

Klub PTTK "M-2" działający przy Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wchodzi w trzydziesty w swej historii sezon rowerowy. Oprócz wycieczek rowerowych po okolicach Myszkowa członkowie klubu planują odbyć 1 kwietnia primaaprilisową rowerową przejażdżkę przez Mazury, w niedzielę 22 kwietnia zapraszają mieszkańców miasta na XXIX urodzinowy zlot klubowy z metą w Żarkach. W pierwszej dekadzie czerwca turyści planują wyjechać na tydzień do Siedlec na ogólnopolski zlot przodowników turystyki kolarskiej,  a w połowie sierpnia zamierzają jechać dużą grupą na Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK do Sulejowa. Myszkowianie, z daleka rozpoznawalni w żółtych koszulkach MSM i niebieskich "Polimer II" już wkrótce na nowo pojawią się na ulicach miasta.
Do klubu powoli wracają dawni członkowie. 8 lutego br. powstał zalążek Sekcji Weteranów mający skupiać dawnych rowerzystów klubu M-2. Uczestniczącym w spotkaniu inauguracyjnym wyświetlono film nakręcony w 1993 r. na wycieczce do Włodowic. Podczas spotkania rozważano możliwość zorganizowania kolarskiej imprezy centralnej PTTK w 2008 roku z namiotowym obozowiskiem na ziemi myszkowskiej. 
Osiedlowi turyści już czynią wstępne przygotowania do jubileuszu 30-lecia, przypadającego na 2008 r. Prezes klubu powoli kończy pracę nad książką "30 lat na rowerze", Wiesław Lipecki przygotowuje do niej rysunki, a inni turyści obmyślają program rocznicowego zjazdu dawnych i obecnych członków Klubu. W ciągu 29 lat przez klub przewinęło się ćwierć tysiąca cyklistów; myszkowianie zorganizowali 783 imprezy (wycieczki, biwaki, rajdy, obozy wędrowne), w których udział wzięło 10.667 osób. Zdecydowana większość z tych wyjazdów to imprezy dla rowerzystów; ten, kto wybrał się na wszystkie wycieczki i wędrówki kolarskie, musiał na swym jednośladzie pokonać 70 tysięcy km. Członkowie klubu  zdobyli   1834 odznaki  turystyczne i krajoznawcze, w tym tak nobilitujące w środowisku kolarskim, jak "Kolarska Odznaka Turystyczna za wytrwałość", którą posiada 10 członków klubu (w ogóle w kraju jest zaledwie 271 posiadaczy tej odznaki.  W obecnym milenium myszkowianie oznakowali 10 szlaków turystyki rowerowej łącznej długości 231 km. Młodzież klubowa zwiedziła na rowerach prawie cały kraj, jeżdżąc po Wyspie Wolin, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Ziemi Chełmińskiej, Pojezierzu Brodnickim, Mazowszu, Roztoczu, wokół Tatr, wędrując szlakiem wojsk króla Władysława Jagiełły pod Grunwald, penetrując Opolszczyznę, Warmię i Mazury oraz Wielkopolskę, moknąc na Ziemi Koneckiej i Piotrkowskiej. Wyjazdy opisano w 10 tomach kroniki, bogato ilustrowanej zdjęciami i wycinkami prasowymi.  Tamże znajdziemy opisy zagranicznych wypraw rowerowych na międzynarodowe rajdy AIT w Belgii, Portugalii, Holandii, wędrówek po Słowacji, krótkich wypadów do Niemiec, na Litwę, Ukrainę i do Czech. 
Zapraszamy posiadaczy rowerów do uczestnictwa w życiu klubowym; informacje można znaleźć w internecie www.pttkm2.obywatel.pl oraz w czwartkowe wieczory w siedzibie klubu przy ul. Sikorskiego - mówi prezes Marian Kotarski. 
 

na zdjęciu - uczestnicy lutowego zebrania Klubu "M-2"
oraz humor rysunkowy autorstwa Wiesława Lipeckiego

Marzec 2007

13

LIP

2007

146352

razy

czytano

380/432

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.