Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

Podsumowano wykonanie zadań za 2013

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowano wykonanie zadań za 2013

Rozmiar tekstu

A

A

A

Podsumowano wykonanie zadań za 2013

Jednym z najważniejszych zadań na rok 2013, ale rozpoczętych już dwa lata wcześniej, było całkowite ocieplenie wszystkich bloków na osiedlu Centrum II Etap Pierwszy. Dzięki ukończeniu prac zgodnie z planem, mieszkańcy już w tym roku odczują wyraźnie więcej ciepła w swoich mieszkaniach. Z czasem przełoży się to na wymierne oszczędności w opłatach. Po wykonanym audycie zapotrzebowania na ciepło Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa wystąpi do U&R CALOR z wnioskiem o zmniejszenie mocy zamówionej, która to moc jest naszym kosztem stałym niepodlegającym rozliczeniu. Dzięki łagodnej zimie i ocieplonym właśnie ścianom rozliczenie ogrzewania za rok 2014 powinno dla mieszkańców Centrum II miłym zaskoczeniem. O ile oczywiście dostawca ciepła utrzyma ceny na obecnym poziomie. 

Tak wielkiego przedsięwzięcia nie udałoby nam się zrealizować bez kredytu w Banku PKO BP powiązanego z premią termo modernizacyjną z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wysokość kwoty udzielonego kredytu na podstawie wykonanych audytów wyniosła 4.535.942,00 zł. Dzięki korzystnie przeprowadzonym przetargom na wykonanie robót udało nam się pomniejszyć zaciągnięty kredyt do kwoty 3.628.984,69zł, który został dodatkowo pomniejszony o premię termo modernizacyjną w kwocie 580,637,58 zł. W efekcie tych działań mamy do spłaty kwotę 3.084.347,13zł, którą będziemy spłacać zgodnie z założonym planem miesięcznym z funduszu remontowego przez 5 lat. 
Przypominamy zakres wykonanych prac, jakie rozpoczęto już w pierwszym półroczu. Naprawiono dachy przy ulicy Spółdzielczej 6, Wyszyńskiego 15, Kościuszki 68/70, kwiatkowskiego7, Sucharskiego 68 i Kościuszki 28A i 11Listopada 30. Na  ulicy Sucharskiego 82 i 86, Sikorskiego 14A i 11Listopada 30 naprawiono wszystkie kominy - dotąd bardzo poważnie nadgryzione zębem czasu. Do ich zniszczeń, a także do uszkodzeń dachów w znacznym stopniu przyczyniamy się sami przytwierdzając tam anteny bez  konsultacji z MSM i bez zachowania elementarnych zasad sztuki budowlanej. Nie mniejszy udział mają w tym dzikie firmy internetowe, które bez zgody, a nawet bez powiadamiania spółdzielni prowadzą sieci swoich instalacji powodując szkody na elewacjach i obniżając estetykę osiedli.

W blokach na Kościuszki 28A, Kościuszki 68/70 i Sucharskiego 84 wyremontowano balkony. Nowe ganki klatek schodowych wybudowano na Wyszyńskiego 12, 13, 15, 15A i 11Listopada30A,B i 32. Tam też wymieniono drzwi wejściowe, a przy tej okazji  - wymagające wymiany drzwi w blokach Sucharskiego 64 i 55A.

Do istotnych remontów należy zaliczyć wymianę okien na klatkach schodowych. Zrobiono to w siedemnastu blokach. Wymalowano klatki schodowe w 22 blokach położonych na ulicach Spółdzielczej, Kwiatkowskiego, 11Listopada, Sucharskiego i Kościuszki oraz ganki w blokach na ul. Wyszyńskiego 13, 15, 15A, i 11Listopada 30. 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców mających nieustające kłopoty z dojazdem do swoich bloków i zaparkowaniem, położono szczególny nacisk na remonty dróg i wybudowanie nowych miejsc parkingowych. Już teraz bogatsi o dodatkowe miejsca postoju są mieszkańcy bloków 11Listopada 32, 32B oraz Sucharskiego 78, 80. Na 11Listopada 9 i 11, Wyszyńskiego 13, 15 i 15A oraz na  Sikorskiego 49A, 51, AB, C, i 55B wykończono podesty. Są wyremontowane chodniki, przy Sikorskiego 59, naprawiony ważny fragment drogi przy Sucharskiego 55C. W bloku na 1 maja 47 wymieniono kurki gazowe.

Ogółem plan remontów został wykonany w 120%, Czyli koszty wykonanych prac przekroczyły o 20% kwoty uzyskane z naliczeń opłat na Fundusz Remontowy.

Marzec 2014

14

MAR

2014

1331

razy

czytano

134/428

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.