Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

Dobre rady

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dobre rady

Rozmiar tekstu

A

A

A

Wentylacja
Nie uszczelniajmy swoich mieszkań ponad miarę, ponieważ uniemożliwia to prawidłową wentylację i wpływa na powstawanie zagrzybienia ścian.

Kanalizacja
Nie traktujmy kanalizacji jak śmietnika. Wyrzucanie do niej śmieci powoduje częste awarie.

Opłaty
Jeśli pojawia się problem z regularnym uiszczaniem opłat czynszowych, może należy pomyśleć o dostosowaniu metrażu do własnych możliwości finansowych?
Prosimy o terminowe uiszczanie opłat czynszowych. Spóźnialscy muszą liczyć sie z płaceniem karnych odsetek.

Psie kupy
Właściciele psów mają obowiązek sprzątania po swoich pupilach. Niestety, nadal w wielu miejscach natrafiamy na psie odchody. Również na placach zabaw dla dzieci.

Czystość
Zachowajmy czystość na klatkach schodowych. Pomimo codziennych wysiłków osób sprzątających nasze klatki schodowe i otoczenie bloków, nadal poniewierają się śmieci na schodach i odpadki wokół koszy na śmieci.

Zobowiązania
Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi, że małżonkowie solidarnie odpowiadają za zobowiązania zaciągnięte przez jednego z nich w sprawach wynikających z zaspokojenia zwykłych potrzeb rodziny. Oznacza to, że jeżeli przydział na mieszkanie wystawiony jest na nazwisko męża, także żona oraz wszystkie dorosłe osoby zamieszkałe w danym lokalu mogą być pozwane za długi czynszowe.

Wandale
Nie pozostawajmy obojętni na oznaki wandalizmu na osiedlach i w samych budynkach. Bez aktywnej pomocy mieszkańców, administracja osiedla nie zawsze jest w stanie zadbać o estetykę i porządek na osiedlach.

Wniosek o eksmisję
Jeśli któryś z lokatorów w sposób rażący i uporczywy wykracza przeciwko porządkowi domowemu, musi liczyć się z tym, że nie tylko administracja, ale także sąsiedzi mogą wystąpić z wnioskiem o jego eksmisję.

Remonty
Po raz kolejny prosimy mieszkańców remontujących swoje lokale o możliwie maksymalne skrócenie czasu remontu, a godziny największego nasilenia prac radzimy uzgodnić z sąsiadami. 

 
Należy pamiętać, że remonty mogą odbywać się tylko w dni powszednie w godzinach

od 8 do 19.    

Wierci, stuka, puka...

Jeśli twój sąsiad rozłożył remont w czasie i tygodniami uporczywie wierci, puka, stuka, jednym słowem jest uciążliwy dla mieszkańców, można wystosować protest do spółdzielni, która postara się zdyscyplinować takiego lokatora.


Cisza nocna
Przestrzegajmy ciszy nocnej od 22.00 do 06.00, ale także w ciągu dnia zachowujmy się tak, aby nikomu nie przeszkadzać.

Parkowanie na trawie
Nadal mamy poważny problem z parkowaniem. Mimo tych utrudnień, czujemy się w obowiązku poinformować, że parkowanie na trawnikach jest wykroczeniem i może być ukarane wysokim mandatem wystawionym przez policje lub straż miejską.

Materiały groźne
Przypominamy, że ani w mieszkaniach, ani w piwnicach nie wolno przechowywać materiałów niebezpiecznych dla zdrowia i życia mieszkańców; butli gazowych, pojemników z benzyną, fajerwerków i innych.

Elektropajęczarze
Nie pobłażajmy tym, którzy podłączają prywatne urządzenia elektryczne do sieci administracyjnej. Tacy ludzie czerpią korzyści, a my za nich płacimy. Zauważony proceder zgłoś administratorowi spółdzielni.

Naciągacze
Prosimy o wszelkie informacje na temat pojawiających się osób oferujących różnego rodzaju usługi wykonywane rzekomo za zgodą Spółdzielni.

 

13

LIP

2007

840816

razy

czytano

382/433

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.