Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@msm.jur.pl

+48 34 313 50 80

Logo serwisu.

Oficjalna strona internetowa

Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zapraszamy do współpracy

Logo serwisu.

Aktualności

Prosimy o ciszę

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Prosimy o ciszę

Rozmiar tekstu

A

A

A

Prosimy o ciszę

Należy pamiętać, że cisza nocna obowiązuje od godziny 22 do 6 rano. Niektóre spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe regulują ten okres za pomocą wewnętrznego Regulaminu. Tak jest w MSM, gdzie już od 20 wieczór do 8 rano wyznaczony jest okres, w którym bezwzględnie przysługuje nam prawo do odpoczynku (Regulamin Porządku Domowego §14 pkt. 4). Zakłócanie ciszy nocnej jest wykroczeniem, więc każdy kto to robi może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Sto lat, sto lat…

Kiedy w naszym bloku lub w najbliższym sąsiedztwie odbywająca się impreza staje się uciążliwa dla otoczenia, próbujemy położyć jej kres. Bardzo często zwrócenie uwagi podchmielonym sąsiadom powoduje, że czują się urażeni, a to już krok do agresji. Co wtedy? Nie pozostaje nic innego jak wezwać policję. Zwykle dopiero to ostateczne rozwiązanie przynosi pożądany skutek.

Notoryczny hałas

Jeśli mamy sąsiadów, którzy tylko sporadycznie głośno się bawią sprawa jest dość prosta. Gorzej kiedy sąsiad zachowuje się głośno przez dłuższy czas. Na samym początku najlepiej zwrócić mu uwagę, jak dotkliwe dla innych jest jego zachowanie. Jeżeli to nie pomoże wówczas należy wystosować odpowiednie pismo do zarządcy nieruchomości, aby ten zainteresował się problemem. Oficjalne upomnienie z zastrzeżeniem o powiadomieniu policji i nałożeniu dotkliwej kary pieniężnej powinno pomóc. Jeśli sąsiad nadal nie zaprzestanie hałasów, wówczas zarządca przekazuje sprawę policji.

Hałasy są różne

Hałas to nie tylko impreza towarzyska ze śpiewami i głośnymi rozmowami czy rodzinna awantura. Z hałasem będziemy również mieli do czynienia, kiedy remontujemy swoje mieszkanie, a prac nie kończymy przed godziną 20,00. Nasz regulamin uściśla ten problem zakazując remontów w dni wolne od pracy, dopuszczając je nie wcześniej niż od 8 rano i później niż do 20 wieczór (Regulamin Porządku Domowego §14 pkt. 5,6). 

Równie uciążliwym problemem są szczekające psy. Niektórzy zezwalają swoim pupilom na wielogodzinne przebywania na balkonach skąd ujadają w stronę samochodów, ludzi i innych psów. Jednak najtrudniej zapanować nad psim hałasem dobiegającym z posesji prywatnych.  Ich właściciele nie liczą się z mieszkańcami bloków i ignorują całonocne szczekanie, które w zabudowaniach mieszkalnych, wspomagane przez trudną do zaakceptowania akustykę, jest nie do zniesienia.

Należy pamiętać, że każde zakłócanie ciszy nocnej jest wykroczeniem i możemy zostać za nie ukarani karą grzywny.

Dobre wychowanie mile widziane

Jeżeli planujemy imprezę, gdzie nie obejdzie się bez głośnych rozmów czy muzyki, najlepiej uprzedzić sąsiadów o takiej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie, wszędzie gdzie hałas może być dotkliwy, ogłoszenia o planowanej imprezie. To zwyczaj przeniesiony do nas z zachodu. W ogłoszeniu można opisać rodzaj imprezy i jej miejsce oraz przeprosić za ewentualne niedogodności. Sąsiedzi zwykle ze zrozumieniem odnoszą się do takiej sytuacji zwłaszcza jeśli rzecz dzieje się podczas weekendu. W dni powszednie sąsiedzka tolerancja dla hałaśliwych mieszkańców drastycznie spada.

Należy pamiętać, że umieszczenie ogłoszenia o imprezie nie wyłącza odpowiedzialności za zakłócanie ciszy nocnej.

 

Kara za zakłócanie ciszy nocnej

Zarówno za incydentalne jak i uporczywe zakłócanie ciszy nocnej możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności przez odpowiednie organy, np. straż miejską lub policję. Mandat za zakłócanie ciszy nocnej wynosi 200 zł. Jeżeli współlokator uporczywie zakłóca spokój, wówczas sprawa może zostać skierowana do sądu.

 kwiecień 2011

 

12

KWI

2011

928961

razy

czytano

245/435

msm.jur.pl

Logo serwisu.

Galeria zdjęć

Nasze osiedla wyglądają coraz piękniej. Realizacja unijnych projektów pozwalających na kompleksową termomodernizację budynków dobiega końca. Niebawem wszystkie nasze zasoby zyskają na energooszczędności i otrzymają nowy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.